Drzwi wewnętrzne

Efekt betonu krok po kroku

Beton zdobywa przestrzeń mieszkalną. Czy to ściany wewnętrzne, płyta stołowa czy akcesoria. Beton jest prosty, modny i szlachetny. Na mocny charakter tego surowego materiału mogą postawić także stolarze i producenci mebli. I do tego nie potrzeba taszczyć worków z cementem ani uruchamiać betoniarek. Wszystko, co potrzeba, to normalne narzędzia malarskie, szpachla i – dopasowane produkty firmy ADLER. Austriacki producent lakierów opracował lakier z efektem betonu, który pozwala nadać drewnu wygląd betonu. Szybko, prosto i z mocnym wyrazem.

ADLER Betoneffektlackierung
Schritt 1 – Vorbereitung
Schritt 2 – Betoneffekt aufspachteln
Schritt 3 – Schleifen
Schritt 4 – Ablackieren
Das Ergebnis bei Verwendung von zwei unterschiedlichen Betoneffekt-Farbtönen
Die fünf Farbtöne des ADLER Betoneffekts: Cuba Libre, Daiquiri, Caipirinha, White Lady und Bahama Mama.
Die Fronten in Betonoptik der „Craft-Beer-Küche“ der Schreinerei Beer, Bayern, sind ein echter Hingucker.
Eine Tür aus Beton? Das Modell von Koch Türen, Tirol, punktet mit elegantem Design im trendigen Look.

Pracownik Działu Techniki Stosowanej, Dominik Schwaiger pokazuje, krok po kroku, jak nadać drewnu łudząco prawdziwy wygląd betonu.

 

Kroki

  1. KROK 1 – PRZYGOTOWANIE

    Szczególnie ważne dla uzyskania efektu betonu jest przygotowanie produktu. Proszę dobrze wymieszać

    ADLER Betoneffekt  ręcznie stosując drewniany pręt. W żadnym wypadku nie stosować mieszarek elektrycznych ani podobnych urządzeń.

  2. KROK 2 – TWORZENIE EFEKTU BETONU

    Teraz trzeba sięgnąć do pojemnika z farbą. Wybraliśmy do tego przykładu efekt betonu w kolorze Daiquiri. Proszę nałożyć gładką kielnią ze stali nierdzewnej podkład przypominający tynk. Dobrze jest to zrobić nieregularnie, na krzyż, w ten sposób powstaje charakterystyczna struktura, która daje na pierwszy rzut oka realistyczne wrażenie prawdziwego betonu. Czy wykonają Państwo szerokie pasma, czy cieńsze, pozostawia się to Państwa gustowi. Można także zmieszać różne odcienie na mokro, by uzyskać bardziej ożywiony efekt na powierzchni. Następnie nałożona warstwa musi schnąć przez noc.

  3. KROK 3 – SZLIFOWANIE

    Przeszlifować powierzchnię papierem nr 80. W ten sposób można wygładzić chropowatą powierzchnię i sprawić, by modny mebel dawał też w dotyku wrażenie prawdziwego betonu. Także i teraz można zmieniać intensywność szlifowania zgodnie z upodobaniem, a przez to wykreować indywidualne powierzchnie, jedyne w swoim rodzaju.

  4. KROK 4 – POLAKIEROWANIE

    Teraz nadszedł czas na niewidzialną warstwę ochronną. Proszę pomalować element odpornym na światło lakierem do mebli w możliwie niskim stopniu połyskowości. Zalecamy użycie lakieru

    ADLER PUR-Antiscratch G5, dającemu szczególnie trwałe powierzchnie, wytrzymałe na zadrapania, czego oczekuje się od „betonu”.

  5. WYNIK

    Pierwszy beton z puszki. Lakier z efektem specjalnym firmy ADLER można stosować w najróżniejszych miejscach, od designerskiego mebla, przez szczególny front kuchenny lub szafy i stoły, do drzwi do pokoju. Nowy lakier z efektem betonu jest dostępny w pięciu standardowych kolorach, od prawie czarnego „Cuba Libre” przez trzy stopnie szarości, Caipirinha”, „Daiquiri” i White Lady” do czerwonobrązowego „Bahama Mama”. Proszę je wypróbować!

© by adler-lacke.com